Praha – Barrandov

30. června 2022
Praha – Barrandov

Číslo zájezdu: 2209

Odjezd: Z Mladé Boleslavi od Domu kultury v 7:45 (sraz v 7:30)

Cena za dopravu: 350 Kč

Program:

  • 10:00 Barrandovské ateliéry – zvýhodněná cena je 170 Kč / osobu, v ceně prohlídky je výstavní prostor Filmpoint, filmové ateliéry, fundus (oddělení kostýmů a nábytku) a samotný areál, dle možností za příplatek 150 Kč /osoba navštívit exkluzivně venkovní dekoraci středověkého města ze 14. století (jedná se o věrnou kopii části Paříže). Celá dekorace je na rozloze 100×150 metrů. Tato možnost je však finálně jistá vždy až v den návštěvy, záleží totiž na případném využití produkcí k natáčení.
  • 15:00 Zámek Brandýs nad Labem, snížené vstupné 100,- Kč, případně zámecká zahrada nebo návštěva města.

Barrandov Studio patří k největším a nejstarším filmovým studiím v Evropě. Nabízí možnost komentovaných návštěv pro skupiny v rámci běžného provozu studia. Otevřen je zde i výstavní prostor Filmpoint, který vám představí historii i současnost filmových ateliérů.

Za dobu více než osmdesátileté existence se zde natočilo přes 5000 českých a zahraničních filmů.

Filmová tvorba je komplexní činností, která vyžaduje spolupůsobení mnoha disciplín a řemesel. Klíčovou předností studia je přítomnost naprosté většiny z nich na jednom místě – na pověstném „barrandovském kopci nad Prahou“, kam svoji továrnu na filmové sny umístili na počátku 30. let její otcové zakladatelé – bratři Havlové.

Jen málokdy vlaje nad Barrandovem pouze česká vlajka. Ateliéry využívají tradičně čeští filmaři a s nimi zahraniční tvůrci – nejčastěji z USA, Německa, Velké Británie nebo Francie.

Rezervujte si místo na výlet

Podat přihlášku a zaplatit je také možno osobně každé pondělí v čase 10:00–12:00 v salonku restaurace U Měšťáků v Mladé Boleslavi nebo e-mailem info@seniorinejensobe.cz