Stráž nad Nežárkou, Třeboň

24. srpna 2022 Stráž nad Nežárkou, Třeboň

 

Číslo zájezdu: 2211

Odjezd: v 7:00 z Mladé Boleslavi od Domu kultury (sraz v 6:45)

Cena za dopravu: bude upřesněna

Program:

  • Odjezd do Stráže nad Nežárkou, cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.
  • Muzeum Emy Destinnové objednané s průvodcem v 10:00 – prohlídka cca 45 minut.
  • Poté volný program.
  • Sraz u autobusu 12:30.
  • Přesun do Třeboně trvá cca 15 minut.
  • Od 13:00 prohlídka Zámku Třeboň a zámeckého parku – objednané s průvodcem, která potrvá cca 1 hodinu.
  • V 14:30 Městská památková rezervace objednaná s průvodcem bude trvat přibližně 1 hodinu.
  • Poté volný program.
  • 16:30–17:30 odjezd do Mladé Boleslavi – cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

Nechte se unášet hlasem Emy Destinnové .

Objevte a navštivte Stráž nad Nežárkou, jejíž dominantu tvoří nepřehlédnutelná věž strážského zámku. Prohlédněte si tento historický objekt, který byl zpřístupněn a odhalen veřejnosti v roce 2006. 

Nenechte si ujít výjimečnou atmosféru zrestaurované stavby s rozmanitou a dlouholetou historií. Ta s sebou přinesla jedinečnost v podobě historického objektu, ve kterém se snoubí originální prvky starověkého hradu s prvky luxusního zámku. A uvnitř se skrývá mimořádná nejrozsáhlejší a nejucelenější expozice o Emě Destinnové. Projít se můžete také po životní cestě její žákyně Jarmily Novotné.  

 

Na místě dnešního Zámku Třeboň stávala pravděpodobně od poloviny 14. století vodní tvrz pánů z Landštejna, jíž roku 1366 zdědili Rožmberkové. Ti se zároveň zasloužili o nadaci města, jaké se dostávalo královským městům – opevnění kamennou hradbou s příkopem, pořádání výročních trhů a dovoz soli. Zanedlouho se tak město i s bažinatým okolím stalo téměř nedobytným místem, jemuž zásluhou nových majitelů nechyběl klášter, pivovar či špitál. Zároveň došlo k přebudování panského sídla na mohutný hrad, nejspíše pravidelného oválného půdorysu, který tvořily hradby a časem i tři paláce a dvě věže. Součástí hradu byly obytné místnosti, velký sál, kaple, pokoje fraucimoru i vnější pavlače.  Význam města ještě vzrostl, když se v jeho okolí začaly zakládat rybníky, které obdivují turisté dodnes a v současné době probíhají snahy o jejich zápis na seznam UNESCO.

Rezervujte si místo na výlet

Podat přihlášku a zaplatit je také možno osobně každé pondělí v čase 10:00–12:00 v salonku restaurace U Měšťáků v Mladé Boleslavi nebo e-mailem info@seniorinejensobe.cz

Další výlety